• TurkishEnglishGermany

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi ve poliüretan sistemler; coating, multilayer, self leveling, mortar, epoksi terrazo, penetron, CCW-esnek poliüretan zemin kaplaması olmak üzere zeminde duyulan ihtiyaca yönelik olarak seçilmektedir.

Hijyenik ve kesintisiz olan epoksi ve poliüretan sistemler; zeminlerde kolay temizlenebilmekte, kaymayı engellemekte, dekoratif, yaya ve lastik tekerlekli araç trafiğine dayanıklı yüzeyler oluşturmaktadır.

Epoksi ve poliüretan sistemler; otoparklar, laboratuarlar, süpermarketler, depolar, endüstriyel üretim alanları, mağazalar, ilaç sektörü, catering hizmetleri, gıda üretim tesisleri ve benzeri zeminlerde epoksiz zemin kaplama kullanılabilmektedir.

Özellikle elektrostatik hassasiyetli ekipmanların bulunduğu alanlarda, zeminin statik elektriği iletebilecek ölçüde iletken olmalıdır. Bu amaçla Epoksi kaplama sistemlerinde anti-statik kaplama teknolojisi geliştirilmiş.

Multilayer Epoksi Zemin Kaplama

Multilayer epoksi kaplama otopark alanları ve forklift benzeri tekerlekli araç trafiğine maruz kalan alanlar için önerilen epoksi kaplama türüdür. Araç trafiği olmayan, tozumazlık, temizlik ve uzun ömürlü zemin ihtiyaçları için de multilayer kaplama ideal bir seçim olacaktır.

Multilayer epoksi zemin kaplama, diğer epoksi türlerinde olduğu gibi toz tutmayan ve kolay temizlenebilir özelliğe sahiptir. Grenli dokusu sebebiyle lastik tekerlek izlerini minimuma indirir.
Epoksi multilayer kaplama yeni dökülmüş betonlarda 28 gün geçtikten sonra nem oranı %5’in altına düştüğünde uygulanabildiği gibi, daha eski yıpranmış zeminlere de uygulanabilmektedir. Eğer zemininizde yağ tabakası oluşmuş ise elmas uçlu silim makinalarımızla zemin temizliğini gerçekleştiriyoruz ve epoksi kaplamaya hazır hale getiriyoruz.

jotun-epoksi-kaplama-s6

Multilayer epoksi kullanım alanları

Epoksi Multilayer zemin kaplama, otomobil servislerinde, otoparklarda, endüstriyel üretim alanlarında ve depolarda sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.
Anti-bakteriyel özelliği ve sahip olduğu sertifikalar ile gıda üretim alanları için alternatifsiz bir seçenek olmuştur.
Multilayer epoksi kaplama kimyasal dayanımı sayesinde, kimyevi maddeye maruz kalan alanlarda kullanılabilmektedir. Kimyasal direnç raporları ve detaylar için satış danışmanlarımızla iletişim kurabilirsiniz.

Self-leveling epoksi kaplamaSelf-leveling epoksi zemin kaplama sistemi kendi kendine yayılma özelliğine sahiptir, kesintisiz (derz arası yoktur), pürüzsüz, parlak ve yüksek mukavemeti ile her türlü iç mekanda hem görsel hem de endüstriyel amaçla kullanılabilir.
Kaplama kalınlığı 3mm den az olması tavsiye edilmemektedir. İstenildiği takdirde logo veya desen çalışması yapılabilmektedir. Son kat kaplama yapıldıktan sonra desen uygulanmaktadır ve daha sonra üzeri şeffaf epoksi reçine ile kaplanarak sonlama işlemi yapılmaktadır.

Uygulama özellikleri:

* Derz kesintisi olmadığı için kolay ve kusursuz temizlik
* Tozumazlık
* Anti-bakteriyel
* İstenilen renkte uygulama imkanı
* Cam pürüzsüzlüğünde, estetik görünüm
* Kimyasal dayanım
* Yüksek kalite standartları


magrabi-selfleveling-2

Poliüretan Zemin Kaplama

Poliüretan kaplama UV dirençli, elastikiyeti ve mekanik mukavemeti yüksek, hijyenik zemin kaplama malzemesidir.

Genellikle Spor salonlarında tercih edilen bunun dışında  uçak hangarlarında, okullarda, hastanelerde sıkça uygulanan derzsiz ve kesintisiz kaplama çeşididir.
İstenilen RAL renklerinde uygulanabilen,  UV direnci sayesinde güneşin etkilerini minimize ederek açık alanlarda sıça kullanılmaktadır.

Halikarnas-Bodrum

Epoksi Mortar Kaplama

Ağır yük ve yoğun vibrasyona maruz kalan alanlar ile çok bozuk yüzeyli satıhlarda uygulanan kaplama türüdür. Kalınlığı 5mm ile 15mm arasında uygulanabilmektedir. Epoksi reçine içerisine yoğun olarak katılan silis kumu ve quartz agrega ile elde edilen harç ile gerçekleştirilir.

Uygulama Özellikleri

* Yüksek kimyevi dayanım
* Vibrasyona karşı direnç
* Toz tutmayan, kaymaz, pürüzsüz ve hijyenik zemin
* İstenilen RAL renklerinde uygulama imkanı
* Kolay temizlenebilirlik

sonmez-2

Terrazzo Zemin Kaplama

Antalya-Terrazzo1

Dekoratif Şap Uygulaması

cilali-sap-2.jpg

KaydetKaydet