• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Epoksi Zemin Kaplama İle İlgili Bilmek İstedikleriniz

                  Epoksi ve epoksi uygulama alanları o kadar fazladır ki, pek çok insan bu maddenin ve uygulama alanlarında getirdiği avantajlara inanmakta güçlük çekmektedir. Gerçekten de, söyle bir bakıldığında, epoksinin modern teknolojinin en büyük nimetlerinden birisi olduğu göze çarpmaktadır. Özellikle, epoksi zemin kaplama yaptırmak isteyen ev sahipleri, sahip olduğu avantajların çeşitliliği göz önüne alındığında, bilgi sahibi olmak istemekte ve fiyat konusunda çelişkiye düşmektedir. İşte bu sebepten, sizler için hazırladığımız; epoksi hakkında bilmek istedikleriniz.

  1. Epoksi zemin kaplama pahalı bir uygulama mıdır? : Bu sorunun cevabı, genel olarak bakıldığında hayırdır. Doğal olarak, zemin kaplamayı yaptıracağınız alanın büyüklüğü, yaptırmak istediğiniz epoksi türü gibi durumlara göre fiyat artmaktadır. Ancak m2 başına fiyat oldukça makul seviyelerdedir.
  2. Bir zemin kaplaması sağlık için nasıl faydalı olabilir? Bu sorunun cevabı çok basittir; epoksi zemin kaplama anti bakteriyel özelliğe sahiptir ve bunun yanında, üzerinde leke ve toz barındırmaz. Bu yüzden, hijyen koşullarının oldukça önemli olduğu hastane gibi alanlarda, zemin kaplamaları ve duvar boyaları epoksiden yapılmaktadır.
  3. Bu zemin kaplama ne kadar gider? Epoksi ile kapladığınız zemin, diğer zemin kaplama maddelerine göre kat be kat dayanıklıdır. En zor kullanım şartlarında dahi uzun ömürlüdür yani halk dilinde ki tabiriyle “evladiyeliktir”
  4. İstediğim kaplama türünü nasıl anlarım? Epoksi kaplamalar için pek çok kaynaktan bilgi almak mümkündür. Fakat size uygun zemin kaplama için, profesyonel firmalar ile iletişime geçmek en sağlıklı çözümdür. Evinize epoksi zemin döşemek istediğinizde, uzman ekiplerimiz, kaplama yapılacak alanda incelemelerde bulunarak, size en uygun türü belirlemektedirler. Böylece bütçeniz ve performans açısından en uygun epoksi zemin, istediğiniz yere döşenmektedir.
  5. Zeminim, epoksi ile kaplandıktan ne kadar sonra kullanılabilir? Normal şartlar altında, epoksinin kuruma süresi bir gündür. Bir gün sonunda, zemininizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak zemininizden tam verim almak istiyorsanız, bir hafta süresince zemin üzerinde fazla ağırlık barındırmamak sağlıklı olacaktır.
  6. İstediğim görselliğe sahip bir epoksi zemin kaplama mümkün mü? Hem renk, hem de zemin yüzeyi için bu sorunun cevabı evettir. Epoksi zemin uygulamaları için herhangi bir renk sınırlandırması yoktur. Dilediğiniz ana renklerden veya karışımlar ile istediğiniz renk tonunu seçebilirsiniz. Bu seçim için yardımcı olacak kataloglar bulunmaktadır. Zemin yüzeyi için de; mat, parlak, pürüzlü ve pürüzsüz zemin seçenekleri mevcuttur.

epoksi-kaplama-3

BENZER YAZILAR

Epoksi Boya Fiyatı Hesaplama

Epok i boya kullanım alanlarını ınırlandırmak yanlış olur Zemin kaplama ı olarak kullanılan tüm malzemelerin kullanıldığı yerlerde epok i zemin boya ı kullanılabilir Çok...

Gıda Üretim Tesislerinde Epoksi Kaplama

Gıda Üretim Te i lerinde Epok i Kaplama Epok i kaplama hemen tüm zeminler için en uygun kaplama türüdür Epok i kaplama kolay temizlenebilir olma ı, ağlamlığı, e tetik duruşu gibi pek...

Otoparklarda Epoksi Zemin Kaplama

Günümüzde çok ayıda yapı ve alanda kullanılmakta olan epok i uygulamalarının yoğun olarak kullanıldığı yerlerden biri i de otoparklar oluyor Kimya al bir reçine olan epok i...

Sert Zeminlerde Epoksi Zemin Kaplama

Sert Zeminlerde Epok i Zemin Kaplama Hayatımızın her nokta ında zemin ü tünde bulunuruz Ev ortamında genellikle halı üzerinde bulunduğumuz için zemin çok fazla fark edilmez Ancak...