• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Epoksi Zemin Kaplamaları

Zemin kaplama olayında en önemli mesele kaplamanın ihtiyacı karşılayıp karşılayamayacağıdır. Bulunulan konumda ihtiyaç olunan yüzeyin ne olması gerektiği tespit edilmelidir önce.

Pek çok zemin kaplama çeşidi bulunmaktadır. Zemin kaplama çeşitlerinden biri epoksi zemin kaplama olmaktadır. Bu zemin kaplama çeşidinin pek çok alt seçeneği vardır ve bunlar ihtiyaca yönelik olarak tercih edilir.

Bu zemin kaplama çeşidinin kullanım alanları daha çok; süpermarketler, laboratuarlar, otoparklar, depolar, mağazalar, gıda tesisleri vs. olarak değişiklik göstermektedir. Bu mekânlarda zemin daha çok bu kaplama çeşidinden seçilir.

epoksi-zemin-kaplama

Epoksi zemin kaplama hijyeniktir, temizlemesi kolaydır, tekerlekli araçların gidişi daha kolaydır, yaya ve araç trafiğine dayanıklıdır.

Epoksi kaplamada elektriği iletme özelliği de geliştirilmiştir ve bu durum endüstriyel alanda önem arz etmektedir.

Epoksi kaplamayı bu kadar önemli kılan tabii ki onun ham maddesidir. Epoksi reçinesi ve herdener sertleştiricisinden meydana gelen bu kaplama çeşidi organiktir de. Epoksi kaplama oda sıcaklığında kısa sürede katılaşarak uygun hale gelir.

Bu zemin kaplama çeşidi hemen her mekân için idealdir. Asla toz çıkarmaz, kolay temizlenir ve hiçbir kimyasaldan etkilenmez. Bunun yanı sıra dilediğiniz her şekle ve renge göre ayarlanabilir.

Dekoratif unsurlarda vazgeçilmez olan epoksi zemin kaplama tüm bu özelliklerinin yanında kokusuzdur da. Mekâna oldukça estetik bir görünüm katar. Ayrıca hiçbir şekilde çatlamaz ya da kırılmaz. Bunun yanı sıra kolay kolay aşınma yapmaz ve çözücü gerektirmez.

epoksi-zemin

Bu kaplama çeşidi araba servislerinde de sürekli olarak tercih edilir. Çünkü mekânda lastik izi dahi bırakmaz. Temizlenmesi bir hayli kolaydır. Kolay temizlenebilir olma özelliği sayesinde bu tür mekânların en büyük problemi olan yağ lekesinden rahatlıkla kurtulursunuz.

Epoksi kaplama bir hayli estetik olan görüntüsü ile zeminin güzelliğine güzellik katar ve bu da gelecek müşterileriniz için oldukça önemlidir. Araba servislerinde bilhassa ihtiyaç duyulan güvenlik çizgileri bu kaplama üzerine oldukça rahat işlenebilir.

Her türlü mekân için ideal olan bu epoksi zemin kaplamaya ulaşmak oldukça kolaydır. Epoksi zemin kaplama asc yapı farkı ile hizmetinize sunulmaktadır. İletişim numaralarımızı arayarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Epoksi Boya Fiyatı Hesaplama

Epok i boya kullanım alanlarını ınırlandırmak yanlış olur Zemin kaplama ı olarak kullanılan tüm malzemelerin kullanıldığı yerlerde epok i zemin boya ı kullanılabilir Çok...

Gıda Üretim Tesislerinde Epoksi Kaplama

Gıda Üretim Te i lerinde Epok i Kaplama Epok i kaplama hemen tüm zeminler için en uygun kaplama türüdür Epok i kaplama kolay temizlenebilir olma ı, ağlamlığı, e tetik duruşu gibi pek...

Otoparklarda Epoksi Zemin Kaplama

Günümüzde çok ayıda yapı ve alanda kullanılmakta olan epok i uygulamalarının yoğun olarak kullanıldığı yerlerden biri i de otoparklar oluyor Kimya al bir reçine olan epok i...

Sert Zeminlerde Epoksi Zemin Kaplama

Sert Zeminlerde Epok i Zemin Kaplama Hayatımızın her nokta ında zemin ü tünde bulunuruz Ev ortamında genellikle halı üzerinde bulunduğumuz için zemin çok fazla fark edilmez Ancak...