• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Self-leveling Epoksi Zemin Kaplama

Zemin kaplama zannedildiğinden daha ince işçilik ve daha kaliteli malzeme gerektirir. Kullanım amaçlarına göre farklı zemin kaplama türleri mevcuttur. Bu kaplama türlerinden biri de epoksi zemin kaplama türüdür.

Epoksi oldukça kullanışlı yapısı ile pek çok yer tarafından tercih edilmektedir. Kullanıldığı mekânlar da oldukça çeşitlilik göstermektedir. Pek çok hastane, otopark, araba servisi, süpermarket, gıda endüstrisi vs. gibi alanlarda bu zemin kaplama çeşidi kullanılır.

            Epoksi Kaplama Neden Bu Kadar Çok Tercih Edilir?

Epoksi kaplamanın bu kadar çok tercih edilmesinin altında pek çok sebep yatmaktadır. Öncelikle bu kaplama türü kolay temizlenebilir özelliğe sahiptir. Zemin kaplama asla toz yapmaz. Anti-bakteriyel özelliğe sahiptir ve kimyasal maddelere karşı oldukça dayanıklıdır.

epoksi-boya

Bu özelliklerinin yanı sıra epoksi zemin kaplama oldukça estetik bir görüntüye sahiptir. Bu nedenle de sık tercih edilen kaplama çeşitlerinden biridir.

Epoksi kaplamanın pek çok çeşidinden biri de self-leveling epoksi zemin kaplamadır. Self-leveling kaplamanın en mühim yanı kendi kendine yayılabilme özelliğidir. Bu sebeple sürekli olur ve aralarda boşluk kalmaz. Epoksi kaplama parlak ve kusursuz görüntüsü ile en çok tercih edilen kaplama türlerinden biridir.

zemin-silme

Oldukça güçlü bir yapıya sahip olan bu kaplama türü her türlü iç mekânda, endüstriyel alanda vs. tercih edilir. Görüntüsündeki bu güzellik, güçlü yapısıyla birleşince ideal kaplama çeşidi ortaya çıkar.

Self-leveling zemin kaplama bu özelliklerinin yanı sıra pek çok renk seçeneği ile de sizlere sunulmaktadır. İstediğiniz rengi seçtikten sonra kaplamanız yapılmaya başlanır. Kaplama yapıldıktan sonra dilerseniz üzerine farklı figürler, motifler, desenler, güvenlik çizgileri vs. yapılabilir. Bu desenler kaplamanın hemen ardından yapılır ve motif yapma işlemi tamamlandıktan sonra üzerine şeffaf epoksi reçinesi sürülür. Böylece kaplama işlemi son bulur.

Epoksi zemin kaplama işlemi kısa sürede uzman bir ekip tarafından tamamlanır. Asc yapı farklı ile siz de epoksi kaplama konforundan faydalanabilirsiniz. Hemen her mekânda gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir kaplama türü olan epoksi kaplama size aradığınız konforu sunar. Üstelik kullanımı, temizlenişi oldukça kolaydır ve zeminde kayma olayı gerçekleşmez.

BENZER YAZILAR

Epoksi Boya Fiyatı Hesaplama

Epok i boya kullanım alanlarını ınırlandırmak yanlış olur Zemin kaplama ı olarak kullanılan tüm malzemelerin kullanıldığı yerlerde epok i zemin boya ı kullanılabilir Çok...

Gıda Üretim Tesislerinde Epoksi Kaplama

Gıda Üretim Te i lerinde Epok i Kaplama Epok i kaplama hemen tüm zeminler için en uygun kaplama türüdür Epok i kaplama kolay temizlenebilir olma ı, ağlamlığı, e tetik duruşu gibi pek...

Otoparklarda Epoksi Zemin Kaplama

Günümüzde çok ayıda yapı ve alanda kullanılmakta olan epok i uygulamalarının yoğun olarak kullanıldığı yerlerden biri i de otoparklar oluyor Kimya al bir reçine olan epok i...

Sert Zeminlerde Epoksi Zemin Kaplama

Sert Zeminlerde Epok i Zemin Kaplama Hayatımızın her nokta ında zemin ü tünde bulunuruz Ev ortamında genellikle halı üzerinde bulunduğumuz için zemin çok fazla fark edilmez Ancak...